Kropla Relaksu świadoma inicjatyw EKO. Konfekcjonujemy w butelki z trzciny cukrowej! - Kropla Relaksu płynny magnez z minerałami - 100% naturalny
Witamy na oficjalnej stronie producenta preparatów magnezowych Kropla Relaksu

Świadome podejście do ekologii i istoty przykładania większej wagi do troski o środowisko w 2019 nabrało na sile. Coraz głośniej mówi się w mediach o problemach zanieczyszczonego świata i pojawia   się coraz więcej osób chętnie angażujących się w akcje, które mają na celu propagować zdrowy tryb życia, ideę zero waste i inne, sprzyjające środowisku idee. Kropla Relaksu Naturalny Magnez wpisuje się w ten trend – z początkiem 2019 wprowadziliśmy opakowania wykonane z trzciny cukrowej ( wolne od BPA, ftalanów) dla naszego Magnezu Terapeutycznego w pojemnościach 100 ml i 50 ml.

Być eko – co to właściwie oznacza?
Pojęcie eko zaczerpnięte zostało od ekologii, czyli nauki o funkcjonowaniu przyrody. Aby nie zaburzać tych procesów, niezbędne jest podejmowanie działań, które będą zgodne z naturą i nie będą negatywnie na nią oddziaływały. Tak więc, chcąc być bardziej eko, nie tylko nie możemy zanieczyszczać planety, ale też musimy nauczyć się zachowań, które będą sprzyjały środowisku. Dzięki temu dostrzeżemy, że oprócz tego, że wokół nas jest mniej śmieci, to poprawi się też jakość gleby, powietrza, wody, a rośliny i zwierzęta będą miały szansę prawidłowego rozwoju i egzystencji w swoim ekosystemie.

Eko inicjatywy w Polsce
Na całym świecie nagłaśniane są przypadki, kiedy w brzuchu wieloryba znajduje się kilkadziesiąt kilogramów plastiku czy o tym, że topnieją lodowce. Z punktu widzenia przeciętnego człowieka niewiele możemy zrobić na własną rękę. Jeśli jednak każdy obywatel Ziemi zaangażowałby się choć w minimalnym stopniu w działania proekologiczne, skala działań przyniosłaby dostrzegalne i pozytywne skutki. Właśnie dlatego powstaje coraz więcej eko inicjatyw – lokalnych, ogólnopolskich czy globalnych. Oto najgłośniejsze akcje, w które warto się zaangażować:

Bez słomki – bary, restauracje i knajpy odchodzą od plastikowych słomek na rzecz papierowych czy wykonanych z innych, przyjaznych środowisku tworzyw. Często też odchodzą od innych elementów plastikowych – opakowań, sztućców, przykrywek, kubków itp.

Eko torby – sklepy eliminują plastikowe torby ze swojej sprzedaży bądź proponują alternatywne wersje, wykonane z biodegradowalnych materiałów. Na czasie są również torby materiałowe, siatki na warzywa czy korzystanie z kartonów zamiast toreb.

Recykling – segregowanie odpadów to trend, który jest wdrażany już od kilkudziesięciu lat. Osobne kontenery na plastik, papier, szkło czy odpady biodegradowalne zyskują na popularność. Dołącz do akcji i zacznij świadomie pozbywać się odpadów!

Plogging – czyli bieganie połączone ze zbieraniem śmieci. Podczas joggingu, czy to miastem, plażą czy lasem, zbiera się napotkane butelki czy opakowania do torby, a następnie wyrzuca do odpowiednich kontenerów.

Zero waste – ograniczenie marnowania odpadów. Najlepszym sposobem jest planowanie posiłków i sporządzanie listy zakupów. Sporządzasz listę i kupujesz tylko to, czego potrzebujesz. To oszczędność czasu, pieniędzy, ale też działania zgodne z ideą zero waste!

Jak być bardziej eko?
Dołącz do wspomnianych powyżej inicjatyw albo znajdź inną, która będzie zgodna z Twoimi przekonaniami. Możesz też zainicjować własną akcję i rozpowszechnić ją wśród bliskich bądź za sprawą mediów społecznościowych na szerszą skalę.

Pamiętaj, że każde, nawet najmniejsze działania mają sens. To mnóstwo korzyści dla Ciebie i dla naszej Planety!