Kropla Relaksu - Kropla Relaksu płynny magnez z minerałami - 100% naturalny
Witamy na oficjalnej stronie producenta preparatów magnezowych Kropla Relaksu

Kropla Relaksu

Jedyny na polskim rynku płynny magnez posiadający badania dermatologiczne i mikrobiologiczne, przeznaczony również dla osób z problemami skórnymi.

Zachęcamy do przeczytania czym jest Kropla Relaksu, oraz jakie znaczenie dla organizmu posiada magnez.

Magnez to pierwiastek chemiczny szeroko rozpowszechniony w otaczającym świecie , który jest podstawowym elementem przy tworzeniu energii w organizmach żywych.

Ten makroelement należy do najistotniejszych jonów w organizmie ludzkim, jest aktywatorem ponad 300 ważnych reakcji w nim zachodzących. W związku z tym optymalny poziom magnezu jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania wielu narządów.

Dobowe zapotrzebowanie na Mg wynosi około 300-400mg. Wielu ekspertów uważa, że jest uzależnione od masy ciała i powinno wynosić 4-12mg/kg masy ciała/dobę.

W organizmie człowieka o masie 70 kg zawarte jest ok. 24g magnezu, z czego 60% mieści się w kościach, 29% w mięśniach, 10% w innych tkankach miękkich i tylko 1% w płynach międzykomórkowych. Największa zawartość magnezu występuje w tkankach i narządach w których występuje największe nasilenie procesów metabolicznych czyli w mózgu, mięśniach, sercu, wątrobie.

Niestety magnez to także jeden z makrominerałów, którego w organizmie jest zbyt mało.

Wiele osób cierpi na niedobory magnezu, a powodów jest bardzo wiele.

Najczęstszymi z nich są niedobory spowodowane spożywaniem żywności wysoko przetworzonej, produkowanej masowo i pozbawionej minerałów, stosowanie używek takich jak alkohol, ale także kawa czy napoje energetyzujące. Braki tego pierwiastka powodują też szybkie kuracje odchudzające.

Czynniki takie jak : stres, życie w pośpiechu, przepracowanie, jak również długotrwałe zażywanie leków np. antybiotyków, cytostatyków, leków uspokajających i psychotropowych, leków nasennych, doustnych środków antykoncepcyjnych sprzyjają powstawaniu niedoborów magnezu.

Objawami braku magnezu mogą być np.: skurcze mięśni łydek, drżenie powiek, bolesny przebieg menstruacyjny, problemy z zaśnięciem, migrena, apatia, brak koncentracji, rozdrażnienie i trudności zapamiętywania, arytmia, nadciśnienie tętnicze.

Ciągły niedobór magnezu generuje procesy chorobowe, np. osteoporozę. W kościach zdrowego człowieka, w ok. 60% zbudowanych z wapnia, którego przyswajanie jest zależne od witaminy D3, a synteza tej witaminy jest magnezozależna, powstają ubytki.

Na niedobory magnezu szczególnie podatne są dzieci, młodzież szkolna, osoby starsze, sportowcy, ludzie ciężko pracujący fizycznie (obfite pocenie się i utrata magnezu przez skórę) oraz ludzie przebywający w bardzo gorącym klimacie. W przypadkach zwiększonego zapotrzebowania (m.in. ciąża, ciężka praca fizyczna, długotrwały wysiłek umysłowy) wskazane jest uzupełnienie diety preparatami magnezu.

Minerał ten jest bardzo korzystny dla diabetyków, ponieważ pomaga przetworzyć w organizmie cukry i jest obecny przy tworzeniu insuliny. Przy regularnym i dostatecznym przyjmowaniu magnez skutecznie pomaga zapobiegać niektórym komplikacjom diabetycznym ( problemy z siatkówką oka, nerkami).

Nie dość, że borykamy się z niedoborami magnezu to dodatkowo magnez należy do pierwiastków słabo przyswajalnych. Z pokarmów wchłania się go zaledwie od 15-40%

Przyswajalność z pożywienia ograniczają m.in.: kwas fitynowy, szczawiowy (niektóre jarzyny i otręby zbóż), fosforowy (ryby), wolne nasycone kwasy tłuszczowe (tłuste mięsa i tłusty nabiał). Związki te tworzą z magnezem trwałe połączenia chemiczne, które uniemożliwiają połączenie jonu magnezowego z aminokwasami i jego transfer do krwiobiegu. Największe ilości tego pierwiastka występują we wszystkich orzechach, nasionach, mąkach z pełnego przemiału, w soi, nieoczyszczonym ryżu, kaszach, suszonych owocach, dużo magnezu jest również w świeżych owocach, kakao, ciemnej czekoladzie, a śladowe ilości w mięsie i mleku.

Zatem jak uzupełnić niedoboru magnezu w sytuacji gdy nasz organizm ma naturalnie obniżoną zdolność do jego wchłaniania?

Możemy sobie pomóc przyjmując biopierwiastek przez skórę. Skóra jest naszym największym organem i pełni wiele ważnych funkcji życiowych. Poprzez skórę wnikają do organizmu niezbędne do życia produkty i minerały. Ta jedna z wielu właściwości skóry powoduje, że obecnie na rynku aptecznym funkcjonuje wiele środków farmaceutycznych aplikowanych w postaci plastrów naklejanych na skórę. Substancja czynna powoli przenika wówczas z plastra do organizmu. Zwrotnie przez skórę następuje proces wydalania z organizmu wraz z potem toksyn i produktów przemiany materii takich jak np. mocznik, kwas mlekowy, kreatynina. Odciążeniu ulega więc praca organów wydalniczych tj. wątroba i nerki. Organizm mający deficyt biopierwiastków, przeprowadza reakcje chemiczne, które powodują wnikanie minerałów z roztworów stosowanych na skórę lub kąpieli z dodatkami tych minerałów. Jest to proces wymiany jonowej i zachodzi on gdy przekroczy nasze stężenie fizjologiczne wynoszące 0,9 %. Im większe stężenie roztworu tym proces ten będzie przebiegał szybciej i będzie bardziej intensywny.

Zatem braki pewnych pierwiastków i minerałów można uzupełnić stosując preparaty mineralne w wysokim stężeniu bezpośrednio na skórę, także w kąpieli.

Nasz produkt spełnia te wymagania.

Jesteśmy w posiadaniu magnezu z którym nie można konkurować ze względu na atuty, które posiada.

Kropla Relaksu to naturalny, płynny magnez do użytku zewnętrznego , dodatkowo wzbogacony w wapń , witaminy , makro i mikroelementy.

Kropla Relaksu (KR) jest to woda zawierająca wysoki procent stężenia magnezu ( 25% ) oraz bogate w witaminy, wysokiej jakości roślinne składniki aktywne takie jak:
– wyciąg z chmielu zwyczajnego
– wyciąg z rozmarynu
– wyciąg ze skrzypu polnego
– wyciąg z sosny cedrowej
– wyciąg z cytryny
i minerały np. wapń , makro i mikroelementy, enzymy występujące w:
– wyciąg z muszli ostryg
– wyciąg z osadów morskich

Zastosowanie:

 • dyskomfort – mięśnie, stawy
 • stres, przewlekłe zmęczenie
 • problemy z zasypianiem
 • choroby układu sercowo-naczyniowego
 • RLS – Zespół Niespokojnych Nóg
 • bruksizm- szczękościsk
 • kontuzje, duży wysiłek fizyczny
 • zespół napięcia przedmiesiączkowego
 • migreny

KR którą nazywamy płynnym magnezem urozmaicona jest dodatkiem olejku z drzewa cytrynowego (Backhousia Citriodora) występującego wyłącznie w  Australii. Olejek zapewnia aromatyczny, pobudzający i odświeżający zapach. Celem jeszcze lepszej przyswajalności wzbogaciliśmy produkt  o składniki aktywne pochodzenia roślinnego. Poza dostarczaniem magnezu nasza skóra potrzebuje transportera oraz odpowiedniego nawilżenia, odprężenia i  ochrony co gwarantują jej dobroczynne ekstrakty zapewniające to wszystko jednocześnie.

Czego można oczekiwać od Kropli Relaksu?
KR ma zastosowanie na skórę i łatwo się wchłania w ciągu kilku minut. Wcieranie bezpośrednio w wybrany obszar ciała może pomóc we wszelakim dyskomforcie mięśniowo-szkieletowym.  Jednocześnie nasyca organizm w ważne składniki mineralne w sposób naturalny. Organizm mający  niedobory biopierwiastków, przeprowadza reakcje chemiczne, które powodują wnikanie minerałów z roztworów stosowanych na skórę. Jest to proces wymiany jonowej.
Wyselekcjonowane koncentraty z roślin którymi wzbogaciliśmy produkt zawierają składniki  nawilżające i zatrzymujące wodę w naskórku, poprawiające elastyczność , przywracające komfort i miękkość. Ułatwiają przenikanie substancji aktywnych w głąb naskórka. Działają przeciw zapalnie, antybakteryjnie. Tym samym mogą być stosowane u osób  które dotychczas nie mogły stosować produktu w czystej postaci. Dodatkowo wzmacniają naczynia krwionośne , poprawiają metabolizm , odbudowują barierę ochronną.
To ważne:
Kropla Relaksu nie posiada szkodliwych :
– sztucznych barwników
– konserwantów
– silikonów
– parabenów
– SLS-ów
– PEG-ów

Jesteśmy w posiadaniu produktu którego pożądają tysiące ludzi – Kropli Relaksu!

Wiele osób cierpi na niedobór magnezu. Powodem jest najczęściej  spożywanie żywności wysoko przetworzonej produkowanej masowo, życie w pośpiechu i stresie.
Magnez jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu sercowo- naczyniowego. Magnez nie tylko zapobiega chorobom serca, ale wspomaga ich leczenie. Podaje się go osobom po zawale (przeciwdziała powstawaniu skrzepów oraz niebezpiecznej arytmii). Jeśli w organizmie występuje niedobór magnezu, ściany naczyń krwionośnych mogą się obkurczać, a to prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi. Dlatego osobom z nadciśnieniem tętniczym zaleca się  przyjmowanie magnezu.
Magnez stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek. Biorąc udział w przemianie węglowodanów, białek oraz tłuszczów, warunkuje dostawę energii do tkanek i komórek organizmu, działając na organizm uspokajająco. Poprawia pamięć i myślenie, pomaga zwalczać przewlekłe zmęczenie. Może również zapobiegać migrenom.
Magnez reguluje także napięcie mięśni, niweluje skurcze oraz drgania powiek, pomaga w rehabilitacji po kontuzji. Sprawdza się w RLS ( Zespole Niespokojnych Nóg). Poprawia gospodarkę mineralną organizmu i sprzyja mineralizacji kości.
Nie sposób jest wymienić wszystkich zalet tego bardzo ważnego dla zdrowia człowieka pierwiastka, który wywiera duży wpływ na funkcjonowanie organizmu. Magnez, obecny w większości tkanek, uczestniczy w prawie wszystkich czynnościach organizmu.

Jak używać Kropli Relaksu?
Stosuj KR wyłącznie do użytku zewnętrznego!

 • miejscowo, tam gdzie odczuwasz dyskomfort mięśni , stawów i kości  np. po przebytych urazach i kontuzjach, ale również wtedy gdy intensywnie uprawiasz sport.
 • dodaj KR do kąpieli by nasycić organizm i uzupełnić magnez z minerałami które tracisz wraz z potem po dużym wysiłku fizycznym, a także podczas długotrwałego stresu.
 • wcieraj KR w okolicach skroni i czoła gdy czujesz aurę przed migreną, masz problemy z zasypianiem i przewlekłym zmęczeniem.
 • masuj całe ciało KR a w szczególności gdy dokuczają Ci skurcze nóg, drgania powiek, cierpisz z powodu RLS ( Zespołu Niespokojnych Nóg)
 • stosuj KR jeśli pośpiech i duże ilości kawy to  Twoja codzienność, a niedobór magnezu powoduje kołatania serca, arytmie, cierpisz na nadciśnienie tętnicze.

Zacznij od uzupełnienia magnezu!

Pełny skład produktu Kropla Relaksu

INGREDIENDS/INCI: Aqua, Magnesium chloride, Propanediol, Glycerin, Maris Limus Extract, Ostrea Shell Extract, Humulus Lupulus Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Pinus Sylvestris Cone Extract, Citrus Limonum Fruit Extract, Propylene Glycol,
Caprylyl glycol, Caprylhydroxamic Acid.